خبرفوری ایرانسل شیوه اعمال قیمت مالیات بر شارژ الکترونیکی مستقیم خود را تغییر داد

سوالات متداول

شارژ نشدن سیم‌کارت چند دلیل دارد که به ترتیب زیر شرح می‌دهیم:
۱. حالت اول: این امکان وجود دارد که خط شما شارژ شده باشد اما پیامک مربوط به آن را دریافت نکرده باشید. در این حالت ابتدا با کد *141*1# از سیم‌کارت خود استعلام بگیرید.
۲. حالت دوم: در این وضعیت ممکن است شما پرداخت را انجام داده باشید اما تایید تراکنش توسط بانک به اتوایرانسل ارسال نشده باشد که در اکثر مواقع به صورت خودکار تا نهایتا 72 ساعت مبلغ کسر شده به حساب شما برگرداننده می‌شود. با این حال؛ شما می‌توانید به صفحه "پشتیبانی" مراجعه کرده و بوسیله شماره موبایل خود + شماره پیگیری که قبل از پرداخت به شما داده شده است، وضعیت خرید خود را مشاهده کنید.

با خرید شارژ مورد نظر و انجام مراحل پرداخت؛ سیم‌کارت شما به صورت خودکار شارژ می‌شود و نیازی به وارد کردن دستی کد شارژ نیست.

شما با داشتن کلیه کارت‌های بانکی عضو شتاب می‌توانید خریدهای خود را انجام دهید.

برای انجام خرید آنلاین باید رمز دوم کارت، CVV2 و تاریخ انقضاء را داشته باشید تا بتوانید خرید خود را کامل کنید. دقت داشته باشید که CVV2 و تاریخ انقضاء روی خود کارت نوشته شده است. برای دریافت رمز دوم کارت خود نیز می‌توانید به عابربانک‌ها یا بانک صادر کننده کارت مراجعه کنید.

اگر در سایت اتوایرانسل ثبت‌نام کنید و قبل از خرید وارد حساب کاربری خود شوید، خرید شما با گزارش ثبت می‌شود و در آینده می‌توانید گزارش‌ها را ببینید.

۹% از مبلغ شارژ برای مالیات و عوارض کم می‌شود و این مورد از سمت اپراتور است.

در روزهای خاص و مناسبت‌های ویژه (به صورت مثال؛ عید نوروز) اتوایرانسل کد تخفیف‌های عمومی را ارائه می‌کند.